Pages - Menu

czwartek, 12 kwietnia 2012

Zrozumieć psa i jego świat

Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 190

Życie z psem przypomina niejako życie z niemowlakiem, z którym... dogadać się nie dogadamy, ale jeśli nauczymy się poprawnie odczytywać jego zachowanie, to zrozumiemy wszystko, co chce nam "powiedzieć".  Biorąc zaś pod uwagę fakt, że pies to mądre zwierze, ów właściwie odczytanie,  nie powinno przysporzyć nam zbyt wielu problemów. Wystarczy tylko uważna obserwacja  oraz... wiedza, którą każdy właściciel czworonoga powinien posiadać.

Wiedzę najlepiej czerpać z fachowo przygotowanych poradników, to zrozumiałe. Ważne, aby były one napisane przez specjalistów znających temat z własnych doświadczeń oraz... przez specjalistów, którzy potrafią zarazić nas swoją psią pasją, miłością i oddaniem. Niestety nie każdemu się to udaje... Ale Aleksandrze Cherek, autorce poradnika Pies. Pielęgnacja, szkolenie i trening charakteru wychodzi to znakomicie!

W swojej książce Aleksandra Cherek kładzie duży nacisk na wytłumaczenie nam jak wielką odpowiedzialnością jest posiadanie psa. Pokazuje, że pies to nie tylko przyjemność, ale duży obowiązek, a niekiedy i poświęcenie. Dlatego też niejako "zmusza nas" do zastanowienia się czy aby na pewno chcemy i możemy sobie pozwolić na psa. Czy znajdziemy czas i chęci na wspólną zabawę i spacery... Tym zaś, którzy są pewni swej decyzji, książka pozwala dobrać rasę właściwą dla naszego trybu życia. Dla naszych potrzeb i oczekiwań. Podpowiada, jak pielęgnować i opiekować się naszym pupilem, jak go karmić, aby nie był ani głodny, ani przejedzony, a także - jak nauczyć psa posłuszeństwa i wielu ciekawych sztuczek.

Książka podzielona jest na 11 rozdziałów. Każdy rozdział rozpoczyna się od krótkiej informacji zawierającej najważniejsze zagadnienia, jakie w danym rozdziale zostały opisane. Treść rozdziałów jest bardzo przejrzysta i czytelna. Najważniejsze kwestie są podkreślone, a różne ciekawostki i wskazówki - wyszczególnione. Zakończeniem rozdziałów jest podsumowanie, ujęcie w klamrę tego, co powinniśmy zapamiętać. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Całość dopełniona jest bazą danych o lokalizacji schronisk, fundacji, stowarzyszeń oraz cmentarzy dla psów.

Aleksandra Cherek nie kryje się ze swoją miłością do psów, wręcz przeciwnie - przelewa ją na czytelnia. Sama zaś książka nie jest zbiorem suchych faktów, które jako przyszli lub obecni właściciele psów, znać powinniśmy. To wiedza, to doświadczenie, które otwierają przed nami drzwi do psiego świata. I za to jej chawała! A także za to, że umożliwiła nam (tutaj już konkretnie mi i Grigorijowi) zrozumienie psiej natury, że dzięki jej wskazówkom i radom, Luckowaty szaleniec potrafi wykonać wiele komend. Z czego zresztą jesteśmy dumni, a co!

7 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie sprawiłabym sobie i mojej psinie w prezencie tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam gorąco! My wykorzystaliśmy wiele wskazówek autorki i możemy pochwalić się sukcesami :)

   Usuń
 2. Nie znałam wcześniej autorki, ale z opisu książki wynika że stosuje pozytywne metody i jest osobą mocno zaangażowaną w poprawę losu zwierząt. A to mnie przekonuje żeby sięgnąć po tę książkę w najbliższej przyszłości. Dzięki za recenzję.
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej pozytywne! Autorka nie popiera bicia czy krzyków. Z psem można się "dogadać" tylko trzeba wiedzieć jak :)

   Usuń
 3. Kocham psy, więc książkę z chęcią przeczytam:). Ale słodziutka psinka!! Zazdroszczę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydałaby mi się ta książka,może zrozumiałabym lepiej mojego mopsa :):):)

  OdpowiedzUsuń