Pages - Menu

poniedziałek, 2 lipca 2012

Zwierzęce szaleństwo

Wydawnictwo: Wilga   
Rok wydania: 2012

Liczba stron: 10 (Zwierzęta i ich rodziny), 10 (Zwierzęta się bawią!)

Te dwie niepozorne książeczki otwierają przed małymi czytelnikami niezwykle ciekawy, zwierzęcy świat. Spotkać tu można krowę, małe kaczuszki, słonie, koty, konie, psy, a nawet... żabki, żółwie i małpy. Jedne zwierzaki się bawią, inne czegoś szukają, a są i takie, które pokazują nam, jak silne i duże będą, kiedy urosną.  


Książeczki kryją w sobie wiele niespodzianek, które zaciekawią niejednego maluszka! Pierwsza to zdjęcia, a właściwie całe mnóstwo zdjęć zwierząt w ich naturalnym środowisku. Druga to rozkładane strony. Trzecia niespodzianka (chyba ta najbardziej rzucająca się w oczy) to obrotowe koło, które pomaga w dopasowaniu odpowiedzi na zadane w książeczce pytanie, np. takie jak to z okładki. Czwarta i ostatnia niespodzianka to... szereg ciekawostek, które pomogą najmłodszym poznać dane zwierzątko - ich umaszczenie, ulubione zabawy i sposób życia. Pomogą też zrozumieć, że tak naprawdę to zwierzęta nie różnią się zbytnio od nas i naszych ludzkich rodzin. 

Książeczki te nie tylko bawią i uczą, ale również - zmuszają do myślenia, do aktywnego udziału w przeglądaniu/czytaniu, wszak... jest tutaj kilka pytań, na które trzeba odpowiedzieć. Ogromnym plusem tych książeczek jest także ich twarda oprawa oraz sztywne kartki, które wytrzymają niejedno spotkanie z małymi rączki.

8 komentarzy:

 1. O, zajrzałabym jak znajdę chhwilę :P

  OdpowiedzUsuń
 2. DLa maluchów idealne pozycje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie to wygląda :] Sama czasami lubię poprzeglądać książki dla maluchów, ale jako prezent mogą być idealne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobrze jest dzieciaki oswajać z książkami od małego

   Usuń
 4. maluchy powinny się ucieszyć z tej książeczki, ach jak w dzisiejszych czasach mają wiele możliwości rozwoju poprzez fajne publikacje i zabawy..

  OdpowiedzUsuń
 5. fajne, łądnie wydane książki, ach, maluchy maja teraz takie wspaniałe książki do "nauki życia"

  OdpowiedzUsuń
 6. I już mam pomysł na prezent :) nawet okładka zachęcająca :)

  OdpowiedzUsuń