Pages - Menu

czwartek, 23 sierpnia 2012

A co? A gdzie? A z kim? A jak? Czyli jak to jest z pytaniami.

Wydawnictwo: PWN
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 360

Człowiek to istota pytająca. Co do tego nie ma wątpliwości. Oczywiście najwięcej pytań zadajemy w dzieciństwie, ale i niejeden dorosły może "pochwalić się" ciągłymi: a dlaczego? a po co? a jak? a czy to prawda? a kto? a gdzie? a z kim?

Z niektórymi pytaniami problemu nie ma, bo i odpowiedź jest jasna, i prosta. Ale co w przypadku, kiedy odpowiedź jest zbyt skomplikowana, albo... w ogóle się jej nie zna? Wtedy najlepiej sięgnąć po książkę Christophera Drössera Czy to prawda, że... 

Christopher Drösser to niemiecki pisarz i dziennikarz, który w swojej książce zebrał całkiem sporą ilość zadziwiających, czasem wręcz śmiesznych pytań, ciekawostek i zagadnień, i na podstawie aktualnej wiedzy naukowej, udzielił na nie odpowiedzi. Rozwiał tym samym szereg wątpliwości, potwierdził wiele tez bądź też obalił stereotypowe myślenie i mity, które do tej pory miały się całkiem dobrze. Książka dotyka bardzo szerokiej tematyki życia codziennego, dając przy tym wiedzę z wielu dziedzin. I dlatego każdy, bez względu na wiek czy płeć, poczuje, że książka ta jest stworzona właśnie dla niego.

A co z tym naukowym podejściem? Przede wszystkim nie trzeba się go obawiać, bo bynajmniej, nie sprawia ono, że książka jest nudna. Tym bardziej, że cała wiedza przekazana jest raczej w lekkiej formie - bez trudnych słów i sformułowań. A jak dodamy do tego zabawne rysunki, pojawiające się co kilka stron, to otrzymujemy kawał naprawdę ciekawej i przyjemnej lektury.

Książkę czyta się szybko, z wyraźnym uśmiechem na buzi i z pojawiającymi się w głowie myślami "o proszę", "a to ciekawe". Polecam.

6 komentarzy:

 1. O książce już gdzieś słyszałam i mam ją w planach. :)) Więc fajnie, ze Ty też polecasz ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Widać, że powyższa książka jest niezwykle ciekawa po przez występujące w niej różnorodne zagadnienia. Chętnie się dowiem wielu istotnych ciekawostek i mam nadzieję, że niektóre z nich poprawią mi humor :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurczę, chętnie bym do niej zajrzała!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zobaczyłam tytuł wpisu od razu przypomniał się jeden z moich wykładowców :) "Pytań głupich nie ma, jedynie odpowiedzi na nie".Z chęcią poszukam tej książki, by ją przeczytać. Choćby dlatego, że sama zadaje mnóstwo pytań ;) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam kilka razy tę książkę w rękach, ale nie byłam przekonana... Lubię takie ciekawostki, ale niestety nie zawsze mam na nie czas, chociaż jeśli chodzi o tę pozycję, to już sama okładka wygląda zachęcająco!

  OdpowiedzUsuń