Pages - Menu

piątek, 4 maja 2012

Miłość na wesoło

Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 48
Rok wydania: 2012

Miłość niejedno ma imię. Niejedno ma też oblicze. Niezależnie zaś od tego, czy szczęśliwa jest i piękna, czy bolesna i skomplikowana, można na nią spojrzeć z przymrużeniem oka... tak jak zrobiła to Dorota Gellner.

Zawiłości miłości to kolorowa książeczka przepełniona miłością. Co prawda, niekoniecznie szczęśliwą i spełnioną, ale... całkiem zabawną. Znajdziemy tutaj zestaw 22-óch krótkich i rymowanych historyjek, przedstawiających miłosne perypetie przedstawicieli różnych zawodów, np: cukiernika, tapicera, kominiarza, sprzątaczki czy fryzjera. Postaciom tym towarzyszymy od momentu zakochania aż do... finału (jakkolwiek to brzmi). Ów finał czasem daleki jest od baśniowego "i żyli długo, i szczęśliwie", ale... co tu dużo mówić - życie! Ot i tyle.

Idealnym dopełnieniem całości są ilustracje stworzone przez Katarzynę Sadowską, która posługując się techniką kolażu, połączyła grafikę ze zdjęciami i różnymi stylami rysunku. W efekcie powstały ciekawe obrazy, które doskonale odzwierciedlają istotę każdej opowiastki.

Zawiłości miłości to propozycja nie tylko dla młodych czytelników. Ona śmieszy i zachwyca także dorosłych.

7 komentarzy:

 1. Świetna książeczka, chętnie do niej zajrzę!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa i z humorem książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna humorystyczna książeczka, zaś ilustracje są przepiękne. Myślę, że będzie ona idealnym prezentem na dzień dziecka dla najmłodszych w mojej rodzinie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne ilustracje ;) Rozejrzę się, bo mnie zainteresowałaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się w tej książeczce zakochałam i często do niej zaglądam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A to ci dopiero jak tu miło!

  OdpowiedzUsuń