Pages - Menu

środa, 26 października 2011

O tym się nie mówi... głośno

Wydawnictwo: W.A.B
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 352

"Zmysłowa seria" to całkiem nowa - zainaugurowana w maju - seria wydawnicza (stworzona przez wydawnictwo W.A.B), w ramach której prezentowane są najciekawsze utwory - polskie i zagraniczne - przeznaczone wyłącznie dla dorosłych czytelników. Książką otwierającą ową serię jest... Perła.

Perła
to tak naprawdę dwa anonimowe opowiadania, pochodzące ze słynnego angielskiego czasopisma "Pearl. A Magazine of Facetiae and Voluptuous Reading", czyli po polsku... "Perła". Magazyn Lektur Pikantnych i Lubieżnych", ukazującego się w latach 1879-1880.  Jak widać, czasopismo nie miało zbyt długiego żywota. Po wydaniu zaledwie 20 numerów (w tym 2 dodatków bożonarodzeniowych) zamknięto je z powodu oskarżeń o nieobyczajność. 

Ale wracając do książki.... Pierwsze opowiadanie: Lady Pokingham albo Wszyscy to robią. Jej własna opowieść o lubieżnych przypadkach, jakich doświadczyła  zarówno przed poślubieniem lorda Crim-Cona, jak i w późniejszym czasie jest dziennikiem - stojącej nad grobem - głównej bohaterki, w którym opisuje ona swoje nad wyraz rozpustne życie. Co więcej, robi to bardzo szczegółowo. Dzięki temu dokładnie poznajemy jej szaleństwa, orgie i lubieżne praktyki seksualne, którym chętnie i często się oddawała, i to już od najmłodszych lat. A dokładnie - od czasów szkolnych, kiedy to została publicznie poddana chłoście.

Drugie opowiadanie: La Rose d'Amour, czyli przygody dżentelmena - poszukiwacza rozkoszy to szalona historia młodzieńca, który dzięki swym kuzynom poznaje smak prawdziwych rozkoszy. A co więcej - pojmuje w końcu
, czego pragnie dla siebie i swojej przyszłości. I tak, kiedy tylko przejmuje majątek po zmarłym ojcu, postanawia stworzyć sobie harem, w którym znajdą się wyłącznie najpiękniejsze kobiety. Po zakończeniu stosownych przygotowań, organizuje dalekie podróże do egzotycznych krajów z zamiarem zakupu lub uprowadzenia młodych i pięknych kobiet, które spełnią jego, nawet najbardziej wyuzdane, fantazje i pragnienia.

***
Perła mnie nie wciągnęła. Nie wniosła niczego nowego - seks był, jest i będzie... taki sam. Właściwie to książka mnie znudziła. Znudziła i... zniesmaczyła. Liczyłam na coś bardziej subtelnego, mniej nachalnego... Jak dla mnie, zbyt dużo było wszystkich tych rozwiązłych opisów, zwłaszcza w pierwszym opowiadaniu, gdzie seks gonił seks. A jak wiadomo - co za dużo, to niezdrowo, o!

Książka przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych!

13 komentarzy:

 1. Eeee... a już myślałam, że może coś odkrywczego w tej dziedzinie...a jeśli nie, to sobie daruję.
  Podobny przesyt czułam po lekturze "Kwiatów śliwy w złotym wazonie":)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja byłam taka ciekawa tej zmysłowej serii a tu totalna porażka. Szkoda, że zawiało nudą, raczej nie chce się sama temu poddawać, więc nie zamierzam szukać tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uuu szkoda bo mogła to być naprawdę fajna seria. W jakimś stopniu chodź niewielkim lubię taką tematykę

  OdpowiedzUsuń
 4. No szkoda... ja też spodziewałam się czegoś, hmm - bardziej subtelnego, mniej nachalnego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tez myślałam, że to będzie coś zmysłowego, a nie niesmacznego, zawiodłam się i po ksiązkę na pewno nie siegnę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też chyba raczej nie sięgnę. Nie pociągają mnie tego typu utwory w których seks znajduje się wyłącznie dla seksu. Gdyby kryła się za tym jakaś głębia, jakiś ukryty sens i znaczenie, może bym się skusiła...

  OdpowiedzUsuń
 7. A miałam na nią chrapkę. No cóż.. Tym razem obejdę się smakiem. Może kolejna książka z tej serii będzie lepsza:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo, no to się nie dziwię, że to czasopismo zostało wycofane. Nie lubię niesmacznych scen erotycznych, dosadnie opisanych w książkach. Moim zdaniem książki nie powinny być nośnikiem takich wrażeń. W każdym razie po książkę nie sięgnę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja mimo wszystko czuję się zachęcona. :) Lubię, kiedy w książkach jest dużo seksu. Dlatego na pewno zainteresuję się całą serią. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Trochę erotyzmu nie zaskodzi, ale kiedy robi się to niesmaczne, to na pewno nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja jednak liczyłam, ze seria będzie ciekawa. Raczej po nią nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Też liczyłam na to, że będzie to coś subtelnego, nie wiem czy po nią sięgnę.
  Tymczasem odpowiedziałam Ci pod moim postem
  mojportret,blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. A mnie zainteresowała ta seria i chyba mimo wszystko po nią sięgnę, żeby przekonać się, czy mi podpasuje :)

  OdpowiedzUsuń