Pages - Menu

niedziela, 9 kwietnia 2017

Perły życia

Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 472

Doskonałą pomyłkę czytało mi się... doskonale :) Ale nic w tym dziwnego, wszak to piękna historia, w którą chce się wniknąć. To historia, którą chce się poznać/odkryć, ale nie tak szybko - byle jak, lecz stopniowo, delikatnie - kawałek po kawałku, "smakując" każdy moment. Każdy fragment. Tak... to zdecydowanie pięknie spędzony czas w doborowym towarzystwie (i... z piękną okładką ❤).

Sophia Beaumont-Brown to dziewczyna z londyńskiej socjety, czyli tak zwanego dobrego domu. Jednak jej zachowanie i sposób życia, nie odzwierciedlają jej wysokiego urodzenia. Sophia pije i pali, nie stroni też od narkotyków i zabaw do upadłego. Nic więc dziwnego, że rodzina zerwała z nią wszelkie kontakty, pozbawiając nie tylko poczucia ciepła i bezpieczeństwa, ale również - środków finansowych. Jedyną osobą, która w nią wierzy jest legendarna aktorka Tilly Beaumont - jej babcia. Pewnego dnia Sophia zaczyna otrzymywać od niej listy, w których Tilly opowiada o swoim życiu, rodzinnych sekretach i... najpiękniejszej oraz najcenniejszej rzeczy, jaką kiedykolwiek posiadała - naszyjniku z pereł. Naszyjnik ten był wyjątkowy, ponieważ każda jego perła była równie piękna i idealna - wyłowiona przez japońską kobietę morza - poławiaczkę pereł, zwaną Ama. Problem w tym, że ów naszyjnik zaginął, a umierająca Tilly chciałaby go założyć jeszcze raz - ostatni raz, zanim umrze. Chciałaby znów poczuć jego chłód i ciężar.

Katie Agnew stworzyła niezwykły sekret, wokół którego krąży Sophie. Sekret, który splata losy trzech kobiet - silnie ze sobą związanych, a jednocześnie odgrodzonych trudnym do przebicia murem. To historia, w której przeszłość miesza się z teraźniejszością, a poszukiwanie tożsamości z odkrywaniem rodzinnych tajemnic. 

1 komentarz:

  1. Brzmi bardzo ciekawie i intrygująco. I okładka - prosta, ale z czymś. No i ciekawa bohaterka :)

    OdpowiedzUsuń